نامه‌ای برای برادرم
آثار مهتدیان کتابخانه

نامه‌ای برای برادرم

نام کتاب: نامه‌ای برای برادرم
نویسنده: مهناز رئوفی
ناشر: دانشجو
محل نشر: همدان
سال نشر: 1382
دانلود کتاب نامه‌ای برای برادرم
 
مهناز رئوفی نامه‌ای برای برادرم

معرفی کتاب:

خانم مهناز رئوفی نویسنده‌ی چندین کتاب در موضوع نقد بهائیت می‌باشند که در این جا به معرفی یکی از کتب ایشان می‌پردازیم:

” نامه‌ای به برادرم” نوشته مهناز رئوفی، یک بازگشته از بهائیت، نگارشی است در قالب پرسش‌های بی پاسخی که در عین حال قانع‌کننده است و مخاطب را دعوت به حقیقت در بهائیت می‌کند.
در این سال‌ها که مکاتبه و تماسی با شما عزیزان نداشتم همیشه به یادتان بودم و هرگز فراموشتان نکردم، سما جان و منا جان را به جای من ببوسید.
 ان‌شاالله که سالم و سلامت باشید و روح و جسم شما مورد لطف و عنایت بیکران الهی باشد. این دو سال اخیر سخت‌ترین و بهترین سال‌های زندگی من بوده‌اند. تحولات و اتفاقات درونی آنچنان سنگین و سترگ بود که مقاومت از کف داده و گاهی تسلیم پوچی و بیهودگی می‌شدم، اما این دوران از بهترین دوران زندگیم بود و لذا هدایت شدم.
هنوز هم سختی‌ها ادامه دارد، سختی می‌کشم از اینکه می‌بینم عزیزترین کسانم هنوز هم به حقیقت نرسیده‌اند و ناخواسته در گمراهی‌اند.
مرا ببخشید، به خدا قسم از اینکه به شکلی به اعتقاد شما بی احترامی کرده و نظر واقعی خود را بی پرده و بی ریا بیان می‌کنم. در رنجم اما رنج بیشترم از سکوت من است و از اینکه می‌بینم فقط به دلیل احترام باید حقایق شیرینی را که به آن رسیده‌ام و نوربخش و جان‌بخش هستند درخود محفوظ داشته و از عزیزانم دریغ نمایم. دلم می‌سوزد و جانم به آتش کشیده می‌شود چرا که تمام آن‌هایی را که از صمیم قلب دوست می‌دارم غرق در اعتقادی هستند که ساخته دست بشری است و بی‌گمان ساخته و پرداخته کمپانی های دین‌سازی است.
چگونه آن همه نفرت و خشم را در خود فرو برم و از شما عزیزان که گوش شنوا دارید و تعصب در شما راه ندارد پنهان نمایم، شاید نوشتن نامه‌ای با این مقدمه صحیح نباشد، شاید می‌بایست سخنی از مذهب و آیین و اعتقاد به میان نمی‌آوردم و تنها به احوال‌پرسی اکتفا می‌کردم اما از آنجا که می‌دانم شما برادر عزیزم اطلاعات و معلومات بیشتری از عوام بهائیان دارید و خدمات و فعالیت خالصانه شما در این راه شما را به مقام و منصب مشارکت قاره‌ای بیت‌العدل رسانده است، خود را ملزم به تحریر این نامه دانستم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *