خانم مهشید ضیایی
اخبار مهتدیان مهتدیان بعد از انقلاب اسلامی

خانم مهشید ضیایی؛ بانوی تازه مسلمان شده

خانم مهشید ضیایی، بانوی تازه مسلمان شده و البته بهایی‌زاده هستند که در سال ۹۵ پس از سال‌ها تحقیق به دین اسلام مشرف شدند. در این مسیر اتفاقات و فراز و نشیب‌های فراوانی را پشت سر گذاشتند.

خانم مهشید ضیایی

در طول قرن‌های متمادی فرقه‌های انحرافی زیادی در کشور ما به وجود آمده است، اما بهائیت یکی از آن خودساخته‌ها نیست، بلکه آن توسط انگلیس پایه‌گذاری و ترویج شد و در خدمت اهداف استعماری قرار گرفت. فرقه‌ای که در دوران رژیم پهلوی به دنبال نفوذ در گلوگاه‌های قدرت بوده و پس از انقلاب اسلامی ایران به دنبال تصاحب گلوگاه‌های اقتصادی است تا از آن طریق در زمان‌های حساس به اقتصاد کشور ضربه بزند. ماهیت و درون این فرقه باعث شده که هر سال تعداد زیادی از اعضایش آن را تحمل نکرده و از آن‌ها جدا شوند.

کنترل‌ها و حساسیت‌های بهائی‌ها بیشتر افراد را بر این می‌دارد که به عناوین مختلف بتوانند در پی حقیقت باشند. ایشان هم از آن‌ها مستثنی نبود و وقتی این کنترل‌ها را از سن کودکی می‌دید، بیشتر راغب به پیدا کردن راه حق شد.

در بهائیت تنبیه و مجازات سنگینی برای افرادی که از فرقه جدا می‌شوند، در نظر می‌گیرند که «طرد روحانی» نام دارد. طرد روحانی را بهاءالله و عبدالبهاء مساوی با بیماری جزام دانسته‌اند. یعنی افراد نزدیک خانواده هم حق نزدیک شدن به او را ندارند و اگر به او نزدیک‌ شدند، برای آن‌ها تنبیه سنگین‌تری در نظر گرفته می‌شود. چون ایشان خودشان به این امر واقف بودند، در آن سال شهامت انجام چنین کاری را نداشتند. می‌ترسیدند که بچه‌هایشان را بگیرند و زندگی‌شان را از دست بدهند. ولی بعد از ۲۵ سال زندگی مشترک با فردی که زندگی را برایشان تباه کرد، با دو فرزند ۱۹ ساله و ۲۴ ساله، تصمیم نهایی را گرفتند و جدا شدند.

منبع: مشرق نیوز

تاریخ انتشار: 10 آذرماه 1397

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *